Jan „Džoník“ Červinka

Jan, také "Džoník", "Johnej King" nebo "Brácha" je jeden z "manažerů" skupiny. Do Revertaru vstoupil v roce 2014. Původně vstoupit ani šermovat nechtěl, ale l. p. 2013 se za námi přijel podívat na jeden osudný víkend na Sovinec a už u nás zůstal, protože: "Co Revertar zchvátí, už..." Svým zápalem a energií by se jeho vstup do skupiny dal přirovnat k atomové bombě. A co víc, ukrývá v sobě diplomatického, sportovního i romantického ducha. Kdyby se nestal šermířem, byl by jistě ředitelem zeměkoule. Je pracovitý, vytrvalý a dobrosrdečný. A aby toho nebylo málo, tak s Terkou adoptovali na dálku dítě z Nepálu.
Je velmi skromný, ale když chytí kytaru a zazpívá, mnohé pak strhne do víru nočního veselí a každá žena se s ním vidí o samotě na pláži při západu slunce. Coby skupinový sommeliér vždy ocení láhev pěkného vína. Hraje v podstatě každou roli, která je potřeba. Je to prostě Džoník...


Říká se o něm: „Nezná slovo NEJDE.“

Oblíbené role: Dvojice husitských bratrů Bárta a Škleboň (představení Bez hostinského), Jan z Cornštejna, Hynek ze Šonvaldu a vězeň Heřman (představení Špinavci), Alšík z Lichtenburka a zbrojnoš (představení Suchý čert), Hynek z Pacova (Znojemské zúčtování)

Oblíbený výrok: „Hoši, to půjde, já to zařídím“

počítadlo.abz.cz
Provoz těchto stránek
sponzoruje firma IT-help
© Revertar 1994-2019 shsrevertar@gmail.com