Strana: 1 2 3 4 5 6 7

Šermířský ples 2016
Datum: 20. 2. 2016
Místo: Pivnice U Barcuchů, Mokrá 5215 Zlín 76001
A je to tady přátelé! V únoru vás opět čeká legendární, nezapomenutelný, jedinečný, spektakulární, zkrátka tradičně našlapaný šermířský ples! Tam prostě chceš být. Takže shrneme to důležité:
Ročník: už ani nevíme kolikátý, ale jako je to hodně
Kdy: 20.2.2016
Kde: tentokrát uskuteční ve zlínské pivnici U Barcuchů (Mokrá 5215 Zlín 76001 - prostě ta velká hospoda Jižními svahy, celý sál je náš:) )
Kostýmy: ANO! tématické, historické a epické nebo epicky historické?
Za kolik: tradičně za kilo (to jest 100 CZK)
Na co se těšit: hudební nálož slavných hitů, metalové pecky i léty prověřené melodie, brutální pařba, pivo, tombola, hromada plesových her, půlnoční ploužáky (ano i ti nejtvrdší borci to rádi střihnou s nějakou tou "květinkou" a že jich tam vždy je), klasicky nějaké to překvapení a hlavně setkání s hromadou známých, což je za dlouhých zimních večerů, kdy těch šermířských akcí moc není, to nejdůležitější!
Sledujte náš FB, web a událost. Sdílejte, pište, ptejte a doporučujte.
Je to přeci váš ples, pro vás. Tož těšíme se a ladíme program! ;)
Přidejte se k události na FB https://www.facebook.com/events/472555909591594/
Pozvánka ke stažení zde.

PF 2016
Všem přátelům, kolegům a partnerům přejeme klidné Vánoce a hodně zdraví a úspěchů v roce 2016.

Výroční setkání SHŠ Revertar
Datum: 19.12.2015
Ani v zimě nezahálíme. Na výročním setkání skupiny dne 19.12.2016 ve sklípku Horního hostince v našich domovských Malenovicích jsme vymysleli spoustu novinek pro rok 2016. Nejbližší větší akce, která nás čeká je Šermířský ples, který pořádáme již mnoho let. Potkáme se tam?

Rekapitulujeme letošní ročník Tyrnhaw
Datum: 16. - 18. 10. 2015
Místo: Trnava (SK)
Po dvouleté přestávce se letos v Trnavě opět díky obětavosti Trnavského šermiarskeho cechu sešli šermíři se zájmem o rukopisy starých mistrů a skutečnou podobu dobového šermu. Setkání probíhá od roku 2011 pod názvem Tyrnhaw. V rámci úvodního cyklu přednášek představil Karel Černín spolu s hejtmanem Michalem Březovjákem své pojetí taktiky boje dlouhým mečem poté, co dojde k vazbě čepelí. V průběhu víkendu pak společně vedli téměř dvouhodinový workshop boje dýkou, kde představili jak techniky boje dýkou proti dýce, tak i obranu proti dýce holýma rukama v duchu středověkých manuskriptů. Nutno dodat, že pro celkovou tělesnou sešlost a pokročilý věk se oba naši borci zúčastnili sobotního turnaje v šermu dlouhým mečem pouze jako diváci. :-) Oficální fotogalerie zde

Tyrnhaw 2015 s mezinárodní účastí
Datum: 16. - 18. 10. 2015
Místo: Trnava (SK)
O víkendu vedli naši dva členové, lektor šermířských technik Karel Černín a hejtman Michal "Dub" Březovják, workshop na dnes už legendárním Tyrnhaw.
"Letošní ročník probíhal s mezinárodní účastí a poprvé byl organizován velký turnaj (dlouhý meč). Tradičně organizátoři připravili velké množství workshopů na různé druhy zbraní. Zajímavostí bylo i to, že celá akce byla dvojjazyčná - v angličtině a libozvučné slovenštině. Čest organizátorům!" - komentoval akci revertarský hejtman Michal "Dub" Březovják.

Sovinec zakončil sezonu 2015
Datum: 10.-11. 10. 2015
Místo: Hrad Sovinec
Poslední Sovinec tohoto roku. Zima, ale pěkně. Důstojné zakončení sezony, při kterém jsme do skupiny přijali nového člena Kubu Čermáka! K velké radosti všech se náš odchovanec a velký srdcař, stal konečně oficiálně jedním z nás! Fotky na našem Rajčeti. Celý článek v Bruntálském deníku zde.

Svatováclavské slavnosti v Plané nad Lužnicí
Datum: 27. 9. 2015
Místo: Planá nad Lužnicí
Svatováclavské slavnosti v Plané nad Lužnicí - velice pěkné místo na ostrově v řece Lužnici, bohatý program na třech pódiích a Revertar při tom. Díky organizátorům za pozvání!

Skalické dni 2015
Místo: Skalica (SK)
Späť doma zo Slovenska! Skalica opět nezklamala. Tisíce lidí, tři dny koncertů, pěkné počasí, hromada dobrot a lahodného moku. Díky Drobkovi a Gryfflům (www.gryff.cz) za pozvání a Mohelnická Sebranka za společnost. Fotky zde.

Skalické dni 2015
Datum: 18. - 20.9.2015
Místo: Skalica (SK)
Dnes odpoledne vyrážíme na Slovensko do Skalice. Čeká nás velký třídenní festival "Skalické dni 2015 - festival tradícií, hudby a zábavy", vedle historické sekce se představí řada kapel a folklorních souborů. Také o víno a burčák nebude na farmářských trzích nouze. Pokud pojedete kolem, určitě se zastavte. Více zde a zde.

Ať žije král! Ať žije Pálavské vinobraní!
Datum: 11.-13.9.2015
Místo: Mikulov
Dopíjejíc poslední deci burčáku, přivezeného z perly jižní Moravy, vzpomínáme na krásné zážitky z letošního Pálavského vinobraní. 53000 lidí, skvělá atmosféra, hektolitry vína a burčáku, slunce, královský průvod, dobří lidé a všude přítomná pohoda. Těžko shrnout do jedné věty. Jedna z TOP akcí roku. Děkujeme agentuře Gryff za pozvání, spoluúčinkujícím i návštěvníkům za skvělou společnost a pořadatelům velká poklona za to, jak to zvládli! Za rok znovu! Ať žije Pálavské vinobraní v Mikulově!

P.S. V pátek vyrážíme do Slobodné kráľovské mesto Skalica na Skalické dni 2015, tož jestli budete mít cestu kolem, tak se stavte.

Strana: 1 2 3 4 5 6 7
počítadlo.abz.cz
Provoz těchto stránek
sponzoruje firma IT-help
© Revertar 1994-2024 shsrevertar@gmail.com