Strana: 1 2 3 4 5 6 7

Alotria dopadla opět na výbornou!
Datum: 6.9.2014
Místo: Dobřichovice - Alotria - Festival historického šermu
Máme za sebou skvělý festival "Dobřichovická alotria". Letošní 11. ročník otevřel další dekádu tohoto krásného festivalu na břehu Berounky. Počasí přálo, odehráli jsme na pohodu "Znojemské zúčtování" a byli jsme mírně překvapeni, kolik se objevilo nových historických uskupení. Fotky na našem Facebooku.

Dobřichovice poprvé zažijí "Znojemské zúčtování"
Datum: 6. 9. 2014
Místo: Dobřichovice - Dobřichovická Alotria - Festival historického šermu, tance a divadla
Opět po roce se vracíme na jedinečný 11. ročník Festivalu historického šermu, tance a divadla - Dobřichovická Alotria 2014. V sobotu 6. 7. 2014 odehrajeme letošní revertarskou novinku "Znojemské zúčtování", představení o smrti nejkrutějšího z moravských šlechticů, Jindřicha z Jevišovic, řečeného Zajímač, jehož konec obestírá tajemství. Jak a proč zemřel? To se možná dozvíte v Dobřichovicích... Už se ukrutně těšíme. Letos "bez milosti"! Stránky festivalu zde.

V Jevišovicích se o víkendu představí bratři Hynek a Jindřich z Kunštátu a Jevišovic
Datum: 16. 8. 2014
Z Jevišovic už nám léta volají, abychom přijeli na jejich Jevišovické historické slavnosti. Letos se konečně povedlo najít volný termín. Není tajemstvím, že z Jevišovic pochází dvě velké historické osobnosti našich vystoupení, zástupci rodu pánů z Kunštátu, bratři Hynek Suchý čert a Jindřich Zajímač. Proto má toto vystoupení pro nás i obyvatele Jevišovic zvláštní význam. Odehrajeme představení "Suchý čert" a "Znojemské zúčtování", připojíme pásmo soubojů a zúčastníme se historického průvodu. Více o akci zde.

Buchlovská premiéra Znojemského zúčtování se vydařila
Datum: 9. 8. 2014
Druhý srpnový víkend l. p . 2014 se zapsal do dějin Revertaru. Na Buchlově jsme v rámci "Roku pánů z Kunštátu" odehráli premiéru nového vystoupení "Znojemské zúčtování", která dopadla, alespoň dle ohlasů, velmi dobře. Ostatně celá akce, včetně dobývání Buchlova švédskými vojsky, byla obzvláště povedená. Více v článku a galerii. Děkujeme pořadatelům za pozvání!

Premiéra "Znojemského zúčtování" už tuto sobotu na Buchlově!
„Hodiny ohlásily poledne, 9. ledna. Rok 1409 se sotva narodil a už mu byla dána do vínku smrt." V sobotu 9.8. premiérově uvedeme nové vystoupení "Znojemském zúčtování" v rámci projektu "Rok pánů z Kunštátu" na hradě Buchlově. Projekt v erbu tří pruhů s oficiálním názvem "Rok pánů z Kunštátu" vyhlašuje pro letošek Český památkový ústav. Příběh o smrti nejkrutějšího z moravských šlechticů, Kunštáta Jindřicha z Jevišovic, do projektu proto velmi dobře zapadá. Odehrajeme i oblíbené vystoupení Suchý čert, které vypráví o dalším z kunštátských rytířů - Hynkovi z Jevišovic, tedy o bratrovi Jindřicha.

Nové vystoupení "Znojemské zúčtování" brzy představíme světu
Celé léto tvrdě makáme na "Znojemském zúčtování". Nové šermířské vystoupení zasadil jeho režisér Karel Černín do dob lapkovských bratrstev na Moravě a vypráví se v něm o smrti nejkrutějšího z moravských šlechticů, Jindřicha z Jevišovic, řečeného Zajímač, jehož konec obestírá tajemství. Jak a proč zemřel? V rámci projektu "Rok pánů z Kunštátu", který pro letošní rok vyhlásil Český památkový ústav, bude mít toto představení premiéru už 9. 8. na hradě Buchlově.

Zkřížené meče 2014 jsou za námi!
Děkujeme všem divákům za účast, účinkujícím za skvělá vystoupení a pořadatelům za ohromný kus práce, který odvedli! Byl to nezapomenutelný ročník a my už pomalu začínáme chystat ten další. :)Fotky naleznete na našem Facebooku.

Zkřížené meče 2014 se blíží!
Datum: 7.6.2014
Místo: areál VLW v podhradí Malenovického hradu (Zlín - Malenovice)
V Malenovicích každoročně ožívá historie! Vydejte se s námi do dob velkolepých rytířských klání, do dob rytířů ve zbrojích, s erby na štítech a v doprovodu krásných dam, do dob dvorských tanců, kejklířů, bardů i trubadúrů, do dob jarmarků a historických ležení. Zažijte drsnou i romantickou krásu středověku! Těšte se na ohňovou show! Zažijte Zkřížené meče 2014! Více zde.

Deník 5plus2: "Nové členy si pečlivě vybíráme, říká zakladatel skupiny historického šermu".
Datum: 12.5.2014
Původ slova Revertar můžete hledat v latině, znamená „návrat“ nebo „vracím se“. Nebo to také může být název zlínské skupiny historického šermu, která se již léta věnuje období vrcholné gotiky...aneb v deníku 5plus2 o nás včera vyšel nový článek. :) Více zde.

Útěk z řádu na hradě Sovinec
Datum: 10.-11.5.2014
Místo: Státní hrad Sovinec
Vyrážíme na první letošní Sovinec. Tentokráte představíme historickou pověst „Suchý čert“ a přiblížíme i legendární příběh „Bez hostinského“, který získal hlavní cenu na celostátním šermířském festivalu v Budyňská koruna. V neděli se můžete těšit i na staronové vystoupení Špinavci. Více zde.

Strana: 1 2 3 4 5 6 7
počítadlo.abz.cz
Provoz těchto stránek
sponzoruje firma IT-help
© Revertar 1994-2024 shsrevertar@gmail.com